Bijgewerkt op 16 augustus 2023
Mailchimp merge tags voor Twitter ofwel X
Als je dat wilt, kun je Twitter in Mailchimp importeren. Je kunt tweets met je nieuwsbrief meesturen, of je kunt je profiel meesturen, net wat je wilt.
Tegenwoordig hebben het blok social share, maar voor 2013 was dat er niet. Hier volgen daarom een aantal prehistorische merge tags. En ze werken nog steeds, dus als je ze leuk vindt kun je ze in je Mailchimp nieuwsbrief gebruiken. Je moet natuurlijk wel eerst je Twitter account verbinden met Mailchimp.
Die merge tags hebben niet allemaal een mooi effect in je nieuwsbrief omdat sommige teksten in het Engels zijn en niet vertaald kunnen worden. Maar sommige andere zijn wel leuk. Hier volgende merge tags voor Twitter.
Mailchimp merge tags voor je complete Twitter profiel
Je kunt je complete profiel op Twitter meesturen, inclusief de laatste 5 tweets. Hierbij tellen retweets ook mee. En dan krijg je dit:

Als je dit wilt, plak dan deze merge tag in je nieuwsbrief:
*|TWITTER:FULLPROFILE|*
Twitter profiel zonder tweets
Het kan ook allemaal een beetje bescheidener want je kunt ook alleen je profiel rondsturen, zonder tweets.

Ik vind dit ook niet erg mooi, want ook hier kun je niets aan vertalen of opmaken. Maar als je dit wilt, plaats dan deze merge tag in je nieuwsbrief:
*|TWITTER:PROFILE|*
URL van je Twitter profiel
Je kunt ook een merge tag gebruiken om de URL van je profiel op Twitter in je nieuwsbrief te zetten.

Dat lijkt misschien een raar idee, want je zou denken dat je die URL ook gewoon in je nieuwsbrief kunt zetten.
Maar dat kun je beter niet doen, want de servers kunnen een voluit geschreven aanklikbaar webadres zien als een phishing element in je nieuwsbrief. Door die URL als een merge tag te plaatsen voorkom je dat.
Dus als je graag de URL naar je Twitter profiel in je nieuwsbrief wilt zetten, gebruik dan deze merge tag:
*|TWITTER:PROFILEURL|*
Recente tweets
Er is een merge tag voor recente tweets. Die komen dan in je nieuwsbrief, maar zonder afbeeldingen. Hieronder zie je ze. Dit zijn toevallig retweets en daar moet je wel rekening mee houden als je zoiets doet. Want zo kun je je lezers gemakkelijk weg sturen.

Mocht je dit willen, plak dan deze merge tag in je nieuwsbrief.
*|TWITTER:TWEETS2|*
De 2 die je hier in deze merge tag ziet staan, kun je gerust veranderen in een ander getal. Hij staat voor het aantal meegestuurde tweets.
Bezoek mijn profiel
Met deze merge tag zet in je nieuwsbrief “Visit my Twitter profile”. Deze tekst kan niet vertaald worden.

Plak hiervoor deze merge tag in je nieuwsbrief:
*|TWITTER:PROFILE:TWITTERUSERNAME|*
Een klein Tweet knopje
En als je eens iets anders wilt dan die gewone social share buttons van het social share blok, dan kun je ook nog een klein tweet knopje neerzetten.

Je kunt deze knop niet uitlijnen, hij staat gewoon altijd links. Als je ‘m hebben wilt, zet dan deze code in je nieuwsbrief:
*|TWITTER:TWEET|*
Als mensen op dat knopje klikken dan kunnen ze zelf een tekst voor de tweet maken.

Tweet met eigen tekst
En als laatst een tweet met je eigen unieke tekst. Er komt dan een knopje in je nieuwsbrief te staan dat er precies zo uitziet als hierboven, maar je kunt je tweet “voorkoken” met een eigen tekst.

Plak dit in je nieuwsbrief:
*|TWITTER:TWEET [$text=my custom text here]|*
Verander dan “my custom text here” in je eigen tekst.
Moderne social media blokken
Tegenwoordig is het makkelijker. Met het drag & drop systeem van Mailchimp sleep je gewoon een blok social share naar je nieuwsbrief als je graag wilt dat mensen iets delen. Je hoeft dan niet eens meer je nieuwsbrief te laten delen, je kunt zelfs een custom URL toevoegen bij social follow. Dat betekent dat als je nieuwsbrief gedeeld wordt, mensen rechtstreeks op een pagina van je website komen.


Twitter social follow en social share kun je dus plaatsen met de moderne blokken van het drag & drop systeem. Maar je hebt ook nog steeds de beschikking over merge tags.
Mailchimp merge tags voor Twitter
Als je verder wilt lezen over Mailchimp en social media dan moet je zeker even het artikel lezen over hoe je organische social posts kunt inplannen via Mailchimp. En als je deze ouderwetse merge tags leuk vindt, lees dan over de merge tags voor Facebook. Want ze zijn er ook voor Facebook!
Ik ben een erkende Mailchimp expert en PRO partner, dus als je hulp nodig hebt hoef je daar maar om te vragen.